Apartmány v Klosters

Potřebujete ubytování v Klosters ve více pokojích a s možností zajistit si vlastní stravování? Tak to Vás určitě zaujme naše nabídka apartmánů v Klosters. U toho typu ubytování můžete očekávat samostatný apartmán, často složený z více pokojů, které jsou rozděleny na ložnice a společenskou místnost. Většina apartmánů v Klosters má vlastní kuchyň nebo kuchyňský kout.
Řadit dle:

10 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 10 1

1. Wohnung Jost

Foto: Wohnung Jost
86 %

Located in Klosters in the Grisons region, Wohnung Jost has a balcony. The property features mountain views and is 1 km from Ski Lift Klosters - Gotschnagrat and 1.9 km from Ski Lift Selfranga.

2. Duck's Place

Foto: Duck's Place
92 %

Featuring a ski lift behind the building and a ski-to-door access, Duck`s Place offers free WiFi and ski storage.

osob170 - 300 CHF za noc

3. Haus Corina

Foto: Haus Corina
94 %

Overlooking the Silvretta Glacier, this spacious apartment in Selfranga is located in a quiet area, a 15-minute walk from the Gotschabahn Cable Car. It offers a balcony, a terrace, a fireplace, and free WiFi.

osoby70 - 70 CHF za noc

4. Apartments Trepp StarStarStar

Foto: Apartments Trepp
Pokojů: 6
95 %

Trepp Apartments se nachází 7 minut chůze od lyžařského vleku Madrisa, 100 metrů od nejbližší autobusové zastávky Rüefa a 1,5 km od železniční stanice Klosters, a nabízí apartmány s možností vlastního stravování i bezplatným Wi-F.

Studio - Podkroví
osoby99 - 100 CHF za noc
Apartmán se 2 ložnicemi a balkonem
osoby160 - 160 CHF za noc
Apartmán v podkroví se 2 ložnicemi
osoby155 - 155 CHF za noc
Apartmán s 3 ložnicemi a balkonem
osoby159 - 160 CHF za noc
Apartmán s 3 ložnicemi a balkonem
osob169 - 170 CHF za noc

5. Monami Apartments Klosters, Apt. Villa Kunterbunt StarStarStar

Foto: Monami Apartments Klosters, Apt. Villa Kunterbunt
100 %

Villa Kunterbunt enjoys an elevated position in Klosters Platz and offers a playground on site, a fully equipped kitchen with a dishwasher and free private parking. A ski storage room is available as well.

osob77 - 77 CHF za noc

6. Monami Apartments Klosters, Apt. Casa Elvira Nr. 31 StarStarStar

Foto: Monami Apartments Klosters, Apt. Casa Elvira Nr. 31
79 %

Klosters’ Casa Elvira Nr. 31 apartment has a south-east facing balcony with views of the surrounding mountains. Garage parking, a ski storage room and laundry facilities can also be used on site.

osob78 - 87 CHF za noc

7. Monami Apartments Klosters, Apt. Solavers No 1 StarStarStar

Foto: Monami Apartments Klosters, Apt. Solavers No 1
79 %

Featuring an indoor pool and sauna, Solavers No 1 offers a balcony with views of the Gotschna Mountains and the valley. It is located a 5-minute walk from the centre of Klosters.

osoby88 - 98 CHF za noc

8. Monami Apartments Klosters, Apt. Casa Selva Nr 10 StarStarStar

Foto: Monami Apartments Klosters, Apt. Casa Selva Nr 10
75 %

The Casa Selva Nr 10 apartment in Klosters-Platz features a large balcony with panoramic views of the Silvretta Glacier and is just a 5-minute walk away from the Gotschna-Parsenn Cable Car.

osoby113 - 126 CHF za noc

9. Chalet Piz Buin

Foto: Chalet Piz Buin
Pokojů: 7
92 %

Located in Klosters, Chalet Piz Buin offers accommodation with free WiFi, seating area and flat-screen TV. All units come with a balcony with mountain views, a kitchenette with a microwave, and a private bathroom.

10. Monami Apartments Klosters, Apt. Hus Promenade StarStarStarStar

Foto: Monami Apartments Klosters, Apt. Hus Promenade
83 %

Hus Promenade is located in the centre of Klosters, a 5-minute walk from the Gotschna-Parsenn Cable Car, cross-country ski runs, an ice rink, tennis courts, a swimming pool, shops and restaurants.

Apartmán se 3 ložnicemi
osob410 - 410 CHF za noc